TÜRK BİRLİĞİNİN KURULMASINA ENGEL OLUN! DOLARI KONUŞUN – 18 KASIM 2021

Türk Birliği 1080 1080

100. yılına adım adım yaklaşan bin yıllık kadim bir medeniyetin son kurulan devleti Türkiye Cumhuriyeti’nin en güçlü çağı şimdi başlıyor.

“Hadi oradan, doları anlatsana!”

Bu güne kadar kurulan 16 Türk devletinin en son versiyonu olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ve yeni yüzyılın ticaret ağı, sanayi güzergâhı, tedarik zinciri yeniden şekilleniyor.

“Sen şimdi boş ver onu bunu da doları konuşsana, hadi doları konuş!”

Yeryüzünde yaşayan 1.5 milyar Müslüman âleminin umudunu bağladığı Türkiye Cumhuriyeti’nin liderliğinde 100 yılın hayali olan turan devletleri, yeni çağın süper gücü olarak birilerinin tarafında veya birilerinin ekseninde değil yeni bir taraf olarak, din ve kan kardeşleriyle birlikte yeniden doğuyorlar!

“Yahu bundan bize ne ya? Sıkıyorsa doları konuşsana!”

Türkiye Cumhuriyeti ve doğu bloğunda bulunan Türk devletleriyle birlikte yeni kurulan Türk devletleri teşkilatıyla ortak kültür, ortak medeniyet, ortak soydaşlık ve ortak değerler üzerinden yeni bir süper güç bu çağın oyun kurucusu olacak.

“Yahu sen şimdi yeme bizi, geç bunları, bize doları anlat doları. Dolar tırmanıyor, dolardan konuşsana!”

Herkes cevabını alacak bu videodan, yeter ki sonuna kadar izleyin.

Şimdi 21. yüzyıla giderken hepimizin bildiği ve görüp yaşadığı dünya, kovid süreciyle adeta resetlendi. Şalter indi yani, böyle bir aç kapa oldu dünya. Bütün dünyadaki devletler ne olduğunu anlamaya çalışırken, canını, ailesini korumaya çalışırken para yer değiştirdi, başka bir noktaya taşındı ve kendini gelişmiş ülke olarak tanımlayan birçok devletin de gerçek yüzü ve çaresizliği ayan beyan göründü bu süreçte. Güçler, dengeler değişti yani. Bizim o süper güç dediğimiz, Hollywood filmleri ile kendisini böyle dev aynasında bize gösteren o macera dolu Amerika yeni dünya sisteminde yalnız kalmama adına yani dünya ölçeğinde saf dışı kalmama adına şu an yanına birilerini çekmeye ve birileriyle birlikte hareket etmeye mecbur hale geldi, son zamanlardaki o 9 ülkenin konsoloslarını yanına alarak açıklama yapması bunun en bariz göstergesidir yoksa Amerika süper güç ama eskisi gibi değil. Onun için 9 devleti yanına alıp öyle konuşuyor.

Türk Birliği, Türk Devletleri Teşkilatı, aynı dili konuşan kardeş devletler topluluğu…

Yahu bu sözleri söylemek bu coğrafyada ütopyaydı, hayal bile olamayacak kadar uzaktı, daha da ötesi suçtu suç bunu söylemek. Sen hayırdır?

Türk Birliği diye bir mantık kuracaksın, bunun gerçek olacağına inanacaksın, bunu da hayata geçirmek için adım atacaksın. Vay be! Adama sen ciğer mi yedin derler. Üniversitelerde bu konuda tez yazacağım diyen öğrencilerin tezlerini kabul etmiyordu o koca koca öğretim görevlileri. Türk Birliğinin kurulması veya bu birliğin hayata geçirilmesiyle alakalı bitirme tezi hazırlamaya kalkan öğrencilerin neredeyse okul hayatına mal oluyordu bu durum. Yahu Avrupa Birliği diye bir oluşum var da neden Türk Birliği olmasın ki? Yok, diyemiyordun. Gerçekçi bir tez konusu seçmen lazım, Türk Birliği bir hayal ürünü ve gerçekleşmesi de imkânsız bir konu diye önünü kesiyorlardı öğrencilerin ve bu konuda konuşamıyordu o üniversitelerdeki öğrenciler ama sen bunu yani Türk Birliğini bugün, nerede konuşuyorsun biliyor musun? Hatta bırak konuşmayı, biz artık Türk Devletleri Teşkilatı olarak, medeniyet sancağımıza ortak devletler olarak kurulduk, bir araya geldik ve bundan sonra da birliğimiz daha da kalabalıklaşacak ve bu şekilde yolumuza devem edeceğiz açıklamasını, Yassıada’dan yapıyorsun yaaa.

Sen kalkıyorsun Yassıada’dan Türk Birliği Teşkilatını kurduk açıklaması yapıyorsun ve bunu da dünya böyle seve seve kabul etmek zorunda kalıyor, eli kolu bağlı bir şekilde bunu seyretmek zorunda kalıyor ve yine seve seve bu kararı tanımaya mecbur kalıyor. Cumhuriyet tarihimizin “kara lekesi” olan, cuntanın, darbelerin, idamların, hukuksuzluğun, adaletsizliğin üssü olarak tanınan Yassıada’dan yeni adıyla Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndan bu birliğin kurulduğunu açıklayabiliyorsun.

“Abi videonun ortasına geldik. Ne oldu he? Hala konuşmadın doları? Ya biraz da dolardan bahset. Konuşsana doları!”

Dur az bekle, geliyor birazdan. :))

Dünyadaki ulus devletleri artık Batı’dan ve Amerika’dan umudunu kesmiş bir vaziyette. Sömürü altında yıllarca kendilerini sömürenlerin size barış, adalet, refah, huzur getireceğiz deyip yalnızca kendi çıkarlarını ve kendi açlıklarını doyurmaya çalışan o sömürgecilerin lokmaları artık bir bir kesiliyor.

Bu yeni dünya düzeninde her şey Türkiye’nin güneyinde, Akdeniz’de yani Akdeniz’in doğusuna kilitlenmiş durumda. Amerika’sından Avrupa’sına, Rusya’sından Çin’e, hatta ve hatta İsrail için hayati öneme sahip bir bölge ve coğrafya Doğu Akdeniz. Burada bulunan rezervin peşinde herkes. Bütün dünya devletleri önümüzdeki 100 yılla alakalı bütün planlarını Doğu Akdeniz’e göre yapıyor. Burada buluna rezervler tüm Avrupa’yı Rusya’ya olan bağımlılıktan kurtarabilecek bir rezerv. O kadar büyük ve bu rezervin çıkarılması, taşınması, bu rezervin paylaşılması, bu rezervin dağıtılmasındaki en önemli etken yani kilit ülke Türkiye.

Şimdi Türk Birliği dediğimiz çatının altında 350 milyona yakın insan var. Silahından sanayisine, ticaretinden inşaatına, ilacından teknolojisine, yapay zekâsından uzay politikalarına kadar ucu sonuna kadar açık olan yeni bir pazar, yeni bir dünya var burada dostlar. Ha bu arada görünürde 350 milyon ancak perde arkasında 700 milyona yakın bir potansiyel var bu birliğin çatısı altında. Ah bir bilseniz, önümüzdeki günlerde bu birliğe kimler dâhil olacak kimler. Hazırlıklar ve çalışmalar devam ediyor.

Pakistan’a bakıyorsun 250 milyon ve Rusya toprakları içerisinde 8-9 tane özerk Türk bölgesi var. Acara’sı, Ahıska’sı, Kırım’ı… Bunlar da dâhil olacak.

He bunun yanında kısa bir zaman önce Arnavutluk Başkanı, Kosova ile birleşme konusunu gündeme getirdi. Buradan da her an yeni bir haber gelebilir dostlar. Sonrasında Bosna, Makedonya, Selanik-Yunanistan, Kırcaali-Bulgaristan ve Avrupa’da yaşayan Türkler derken 20 yılın içinde bir de bunun üstüne Balkan Türk Birliği kurulursa sakın şaşırmayın. Bitti mi? Bitmedi! Ardından Erbil, Musul, Kerkük, Süleymaniye… Daha neler var neler!

Peki bundan sonra ne olacak? Yani Türk Devletleri Teşkilatı kurulmasıyla ne kazanacağız? Cebimize ne girecek aga?

Bakın dostlar, Karabağ zaferiyle, uzun yıllardır iğneyle kuyu kazarcasına ilmek ilmek örülen bu birliğin eli kolu güçlendi. Tüm dünyaya, “bakın artık biz buyuz ve istediğimizi yani hakkımızı, bizim olanı 30 sene, 50 sene, 100 sene sonra da olsa alırız ve almaya da devam edeceğiz” mesajı tüm dünyaya verildi.

Bu yeni kurulan Türk Birliğinin içerisinde bulunan devletler ticari ilişkileri, yatırımları, iş istihdamları, pazar yeri kullanımı, haklarını ve hukuklarını daha kolay ve daha rahat savunmaları, dünyayı köle eden emperyalizme karşı birlikte dik duruşlarıyla yeni bir alan açıyorlar kendilerine.

Hiç kimse sakın hafife almasın ve bu birliği hafife almaya kalkan kim olursa da onların vizyonsuzluklarına takılıp kalmayın. Onları eziklikleriyle, sünepelikleriyle baş başa bırakın.

Türk Devletleri Teşkilatı ne demek biliyor musunuz?

Ekonomik anlamda ülkemizin boynundaki prangalardan bir bir kurtulmak demek.

Her alanda ve her sektörde ortak medeniyet çatısı altında yeni fırsatlar ve yeni pazar yerlerinde söz sahibi olmak demek.

Çin’in yeni dünyanın rakipsiz ve tek ticari projesi olarak arkasında durduğu bir kuşak, bir yol projesinde Türk Birliği devletleri olmadan, Türk Birliği devletleri ile anlaşmadan bunu hayata geçiremez demek.

Türk Birliği demek enerjide, savunmada, insan gücünde, yapay dijital gelişimde hız kazanmak ve büyümek demek.

Türk Birliği demek köklü ortak tarihimizi arkamıza alarak yarınki nesillere o büyük medeniyeti taşımak demek.

Türk Birliği demek sinemada ve görsel medyada yepyeni fırsatlar demek ve tüm dünyada hakkımızda oluşturulmak istenen o yalan yanlış algıyı yerle bir etmek ve “Bakın biz buyuz!” diye izi silinmeyecek dizileri, filmleri, yapımları bütün dünyaya sunmak ve aynı zamanda da satmak demek. Ortak yapımlarla sanat ve kültür sofrasının genişlemesi demek.

Türk Birliği demek üretimdeki tedarik zincirini hiç olmadığı kadar genişletmek ve aynı zamanda da sağlamlaştırmak demek. Gençlerimizin ve öğrencilerimizin, özellikle de üniversite mezunlarımızın daha geniş imkânlarla, seviyesi ve geliri daha yüksek fırsatlarla yaşamlarını sürmeleri demek.

Tarım ve sanayideki istihdamın ucu bucağı olmayan sınırlarda daha da artması demek.

Yeni dünya düzeninde ve 21. yüzyıl toprak paylaşımında Türk Birliğinin dokunulmazlığı ve hakları gözetilmek zorundadır demek.

Su, petrol, elektrik, doğal gaz gibi o enerji rezervlerinde Türk Birliğinin pastadaki dilimi Çin’den, Rusya’dan daha fazla olacak demek.

Kısacası Türk Devletleri Teşkilatı demek, ülkemizin her alandaki yatırımları filizlenecek ve tez vakitte yeşerecek demek.

Birileri her ne kadar içimize ayrılık ve nefret tohumlarını ekmeye kalksa da biz eğer bu birliğin kendi lehimize getireceklerini sağlıklı bir bakış açısıyla oturup düşündüğümüzde önümüzdeki yıllarda bizim karşımızda hiç kimse duramaz demektir.

Türk Birliği, dünyanın 5’ten büyük olduğunun ayan beyan resmidir.

Türk Devletleri Teşkilatı demek, “İşte buyurun bakın, kanlı canlı buradayız ve küllerimizden yeniden doğuyoruz!” demek.

Türk Birliği, ülkemizin üzerine doğacak olan o güneşin yaklaştığının ve o kardan aydınlık sabahların yakın olduğu demektir.

Türk Birliği; lazı, kürdü, Abaza’sı, Çerkez’i, Alevi’si, Sünni’si, Boşnak’ı, Arnavut’u, Türkmen’i, Özbek’i, Azeri’si, Kırgız’ı… Hep birlikte, Birleşmiş Milletlerin karşısında toplanıp bundan sonra bu masada hepimiz biriz demektir.

Evet dostlar, Türk Birliği kurulacak. Nasıl Avrupa Birliğinin merkezi Brüksel ise bu birliğin başkenti de Antalya olacak. Bu birliğin kültür başkenti Azerbaycan Şuşa olacak ve bütün ayakları genişleyerek kademe kademe bu birlik oturacak.

Anladınız mı şimdi Türk Devletleri Teşkilatı, Türk Birliği neymiş ve bu birlikten sonra da neler olacakmış? Anladınız!

“Abi 10 dakika oldu hala anlatmadın şu dolar işini, 10 lirayı devirdi dolar. Hani ne oldu bizim şu dolar mevzusu? He?”

Şimdi tüm bu anlattıklarımdan sonra hala anlamadıysan o dolar işini, hala anlamadıysan durduk yere doların neden tırmanışa geçtiğini, kardeşim sen de haklısın… Sen otur slogan atmaya, heykel alkışlamaya, 10. yıl marşı söylemeye devam et. Nasıl olsa samanı hala ithal ediyoruz değil mi?

Kalın sağlıcakla.